Tak til alle

Tranum Borgerforening siger hermed tak til alle deltagere i årets Hjerteløb.                      Trods det lidt ustadige vejr var humøret højt hos jer deltagere, og I var alle med til at skabe en rigtig god stemning både under og efter løbet.

Tak for de mange rosende ord om løberuten og arrangementet som helhed.

Tak til de mange sponsorer, der har givet støtte på forskellig vis. Borgerforeningen er meget taknemmelig for den store opbakning, vi møder hos alle, vi har henvendt os til.

Tillykke til de to løbere, der rundede halvmaraton nr. 100 nemlig Rikke Grimnitz fra V. Hornum og Finn Andersen fra Aalborg.

Også tillykke til vinderen af maratondistancen Jacob Skjoldgaard Sørensen fra Randers samt vinderne af halvmaratondistancen Mette Louise Saxov fra Vodskov og Jimi Sørensen fra Vadum.

Tak til ”Aktieplantagen” for lån af det meget flotte naturområde ved Tranum, som vi håber at kunne anvende igen næste år.  

 Løbetider 

Maraton Tider
801 Allan Saaby 3.51.40
802 Anders Gredal 3.37.58
803 Jacob Skjoldgaard Sørensen 3.37.49   Nr. 1
804 Jacob Sørensen 3.59.14
805 Jens Peter Rasmussen 4.43.33
806 Johnny Visholm DNS
807 Kim Meldgaard 4.26.29
808 Mai-Britt Klaas DNS
809 Michael Orup Petersen 3.51.41
810 Peter Klaas DNS
811 Sten Ejlersen 4.55.44

 

½ Maraton Tider
401 Allan Hansen 2.30.25
402 Allan Sørensen DNS
403 Anne Bundgaard 2.38.25
404 Annelise Jakobsen 2.38.25
405 Annika Meling Johansen 2.04.57
406 Arne Hyldahl DNS
407 Asger Milborg ?
408 Berit Møller Mortensen DNS
409 Bettina Støtteup ?
410 Birthe Nørgaard 2.57.58
411 Camilla Christensen ?
412 Carsten Kjøbeløv 2.34.58
413 Charlotte Rahbek Rasmussen 2.31.41
414 Christina Støvring-Eriksen 2.30.35
415 Claus Rasmussen 2.31.41
416 Claus Støvring-Eriksen 1.55.55
417 Dan Jørgensen 2.30.35
418 Dorte Toft Petersen 2.41.00
419 Dorthe Holmstrøm 2.40.15
420 Elisa Rasmussen 2.25.56
421 Fie Broberg 1.58.35
422 Finn Andersen ½ Maraton nr 100 2.19.04
423 Hanne Schmidt  3.08.00
424 Hardy Hoegh 1.51.10
425 Heine Jensen 1.54.46
426 Jan Ardal Jensen 2 runder, ingen tid
427 Jan Kollerup Nielsen 8,7 km 2.01.00
428 Jan Nordenbæk 2.07.28
429 Jette Skjøt Gik på 4.18.00
430 Jimi Sørensen 1.43.45  Nr. 1
431 John Blanck 2.50.00
432 Johnny Kjær Jacobsen DNS
433 Jørgen Skjøt Gik på 3.53.00
434 Karsten Serup 2.05.46
435 Karsten Sørensen 2.08.30
436 Kenneth Richardt Jensen 2.21.25
437 Kim Nielsen 2.30.38
438 Kirsten Jensen 2.40.14
439 Kirsten Mariegaard 2.30.26
440 Kirsten Rovs Hansen 2.28.00
441 Klaus Poulsen 1.45.57
442 Lars Frøstrup 2.01.00
443 Lars Kirkegaard 2.40.16
444 Lars Pedersen 2.22.23
445 Leif Mølgaard Gik 8 km på 2 timer
446 Leif T. Nielsen 2.40.14
447 Lene Jensen 10.55 km på 1.37.00
448 Lisbeth Laursen 2.33.08
449 Lotte Kjøbeløv 2.48.10
450 Mai-Britt Frimor 2.33.50
451 Maj Britt Agerskov Wehnert 2.25.34
452 Mette Louise Saxov 1.46.41   Nr. 1
453 Michael Larsen 2.03.30
454 Mikkel Broberg 2.22.51
455 Morten Grøndahl Nielsen 2.21.18
456 Morten Holt 1.45.56
457 Morten Skjoldager 1.46.39
458 Niels Jørgen Nielsen Gik på 3.53.00
459 Niels Møller Mortensen DNS
460 Ole Jakobsen 2.13.42
461 Peter Sams DNS
462 Peter Sønderlund 2.10.27
463 Pia Rasmussen 2.32.38
464 Renata Markiewicz 2.34.31
465 Rie Nystrup 2.48.10
466 Rikke Ahrenst 2.33.11
467 Rikke Grimnitz ½ Maraton nr 100 2.50.30
468 Rikke Larsen 2.37.11
469 Sonja Ejlersen 10,55 km på 1.34.23
470 Stanislaw Markiewicz 2.02.27
471 Susanne Bertelsen Gik på 4.18.00
472 Søren Jensen Gik på 3.53.00
473 Tanya Olesen ?
474 Tina Andersen DNS
475 Tina Porsmose 2.30.28
476 Tonny Kristensen DNS
477 Trine Bødiker 2.40.23
478 Vibeke Norvin 2.07.28

 

Runder Km Tider
101 Anders Bak 10,55 ?
102 Anders Rasmussen 10.55 1.18.00
103 Andreas Rsamussen 5.27 1.37.00
104 Anja Sørensen 5.27 1.04.00
105 Asger Ernst Rasmussen 5.27 1.37.00
106 Benthe Hav 5.27 58.09
107 Birgith Elneff 21,1 2.07.42
108 Camilla Ernstsen 10,55 1.32
109 Camilla Madsen 5.27 ?
110 Camilla Pedersen Gik ½M 4.01.00
111 Doris Kjær Christensen 5.27 40.00
112 Eduardo Leote   DNS
113 Erik Mose Kristensen 5.27 1.10
114 Francisco Mendes   DNS
115 Freja Stagsted 10,55 1.08.00
116 Hanne Lindstrøm 10,55 1.34.00
117 Hanne Schade   ?
118 Helle Mogensen 5.27 53.00
119 Ilse Ernstsen 5.27 1.17.25
120 Jan Søgaard Poulsen 5.27 49.00
121 Jannie Høg 10,55 1.30.47
122 Jeppe Lindstrøm Christiansen    2.19.00
123 Jette Pedersen Gik ½M 4.01.00
124 Johannes Lindstrøm Christiansen    DNS
125 Jytte Kristensen 10,55 1.18
126 Kathrine Beith Pedersen 5.27 56.05
127 Kähte Anita Dupont 5.27 58.09
128 Lars Rasmussen 5.27 1.37.00
129 Lauge Stagsted 5.27 38.10
130 Laura Frøstrup Sørensen 5.27 1.04.00
131 Leo Jørgensen 10,55 1.30.54
132 Louise Holm 10,55 1.28.30
133 Magnus Frøstrup Sørensen 5.27 1.04.00
134 Marianne Beith Jensen 5.27 56.05
135 Mathias Beith Jensen 5.27 43.26
136 Mathias Brusk 5.27 ?
137 Mathilde Beith Pedersen 5.27 43.26
138 Mette Bach Jensen   DNS
139 Michael Feldbæk Bjørnlind 10,55 1.14.06
140 Mikkel Andersen   ?
141 Nanna Lundsby Hald 5.27 44.48
142 Niels Nørgaard Thomsen 10,55 57.00
143 Ole Peter Christensen   ?
144 Sara Stagsted 5.27 43.00
145 Tina Serup 5.27 1.04.00
146 Tommy Christiansen 10,55 1.35.00
147 Tommy Sørensen 10,55 1.14.06
148 Ulrik Mose Schade   ?
149 Aase M. Poulsen 5.27 45.00
150 Rasmus Hove Øllgaard ½M 2.50.30
151 Clara Kollerup ? 2.01.00