Tak til alle

Fra Tranum Borgerforening skal der lyde en tak til alle deltagere i årets Hjerteløb.

Dejligt vejr - for en gangs skyld - var med til at holde humøret højt hos alle løberne samt alle hjælperne. I var alle med til at skabe en rigtig god stemning både under og efter løbet.

Tak for de mange rosende ord om løberuten og arrangementet som helhed.

Tak til de mange sponsorer, der har givet støtte på forskellig vis. Borgerforeningen er meget taknemmelig for den store opbakning, vi møder hos alle, vi har henvendt os til.

Stor tillykke til vinderen af maratondistancen Jacob Skjoldgaard Sørensen fra Randers, som også var vinder i 2018, samt vinderne af halvmaratondistancen Amalie Hauge Bengtsson fra Nørresundby og Søren Jacobsen fra Hune.

Tak til ”Aktieplantagen” for lån af det meget flotte naturområde ved Tranum, som vi håber at kunne anvende igen næste år den 22. august.  

 

 

Maraton   Tider  
801 Anker Lund Aalborg 3.20.00 31,6 km
802 Jacob Skjoldgaard Sørensen Randers 3.38.19 Nr. 1
803 Konrad Bøknæs Gjøl DNF  
804 Ole Troldborg Aabybro 4.41.23  
         
½ Maraton   Tider  
401 Amalie Hauge Bengtsson Nørresundby 1.39.40 Nr. 1
402 Anders Rasmussen Klim 2.58.21  
403 Bahram Hashemi Tilst DNS  
404 Benny Højgaard Kristensen Svenstrup 2.00.50  
405 Berit Møller Mortensen Aalborg SØ 2.43.06  
406 Betina Amdisen Røjen Aalborg 2.24.50  
407 Birgith Elneff Aalborg 2.35.39  
408 Birthe Madsen Randers DNF 15,9 km
409 Camilla Christensen Vodskov DNF 10,6 km
410 Camilla Pedersen Tranum 4.28.003 Gik
411 Charlotte Thorsager Kronborg Pandrup DNS  
412 Christian Rasmussen Ulsted 2.43.03  
413 Claus Laursen Pandrup 2.43.20  
414 Claus Møller Hjallerup 2.02.00  
415 Dorte Toft Petersen Give 2.54.00  
416 Dorthe Holmstrøm Aalborg Afbud  
417 Elisa Rasmussen Klim 2.33.18  
418 Emma Fisker Maiborg Løkken DNS  
419 Finn Andersen Aalborg 2.27.55  
420 Gitte Brønlund Viborg 2.32.35  
421 Hanne Byrialsen Larsen Gistrup 1.59.35  
422 Hanne Schmidt Ry 3.09.00  
423 Inge Marie Jensen V. Hornum 2.22.32  
424 Jan Sørensen Brovst 3.50.00 Gik
425 Janet Nielsen Aalborg 2.07.43  
426 Jannie Høg Hjørring 2.50.00  
427 Jantsje Torensma Agersted 2.34.20  
428 Jette Pedersen Tranum 4.28.00 Gik
429 John Blanck Aalborg DNF  
430 Jytte Lehmann Brovst 3.50.00 Gik
431 Kaj Hunderup Hjørring 2.27.12  
432 Karl Ove Thomsen Hunstrup 2.42.32  
433 Kathrine Pedersen  Skanderborg 2.03.58  
434 Lars Frøstrup Tranum 2.09.00  
435 Leo Jørgensen Hjørring 3.06.43  
436 Lisbeth Laursen Gistrup 2.50.57  
437 Mads Møller Aalborg 2.13.00  
438 Mai Lykkegaard Emsen Sejs .00  
439 Mai-Britt Frimor V. Hornum Afbud  
440 Martin Nielsen   3.13.00  
441 Mette Søgaard   ?  
442 Michael Hansen Skanderborg ?  
443 Michael Rank Aalborg 1.44.25  
444 Morten Hyllested   2.50.57  
445 Niels Christian Nielsen Farsø 2.21.08  
446 Niels Jørgen Nielsen Brovst 3.38.40 Gik
447 Niels Møller Mortensen Aalborg SØ 2.43.06  
448 Niels B.Mogensen Viborg 3.13.00  
449 Ole Sommer Vestergaard Nørresundby DNF  
450 Ole Sørensen Tranum 1.10.00 10,6 km
451 Peter Sønderlund Aalborg 2.15.02  
452 Pia Rasmussen Klim 2.58.21  
453 Rasmus Gjerløv Svendsen Aalborg DNS  
454 Rikke Ahrenst Aalborg 2.50.57  
455 Sille Ehlert Mogensen Viborg 3.13.00  
456 Stefan Ottesen Birkelse 2.27.55  
457 Susanne Østergaard Aars 2.43.03  
458 Søren Jacobsen Hune 1.35.26 Nr. 1
459 Søren Jensen Tranum DNF  
460 Søren Rokkjær Thisted 2.17.34  
461 Tanya Olesen Svenstrup 3.11.26  
130 Tommy Sørensen Aalborg 2.35.39  
463 Inge Marie Krog Thisted 2.20.46  
         
  Runder      
101 Alma Nielsen Farsø ? 10,6 km
102 Andreas Rasmussen Klim 1.19.12 5,3 km
103 Anette Gregersen Tranum 1.16.00 5,3 km
104 Asger Ernst Rasmussen Klim 1.13.00 5,3 km
105 Bentha Christensen Brovst DNS  
106 Birthe Jensen Nørresundby ? ?
107 Bruno Stagsted  Aabybro 58.04 10,6 km
108 Camilla Ernstsen Beder 1.36.00 10,6 km
109 Dorthe Handberg Svendsen Nørresundby 53.12 5,3 km
110 Erik Jensen Brovst 1.08.00 10,6 km
111 Freja Sørensen København 34.30 5,3 km
112 Hanne Lindstrøm Tranum 1.14.44 10,6 km
113 Hanne Schade Tranum ? ?
114 Henning Sørensen Langelund 1.38.00 15,9 km
115 Henrik Lund Aalborg ? ?
116 Henrik Petersen Gatten 1.37.00 10,6 km
117 Ilse Ernstsen Beder 1.07.00 5,3 km
118 Jeppe Lindstrøm Christiansen Tranum 2.07.00 15,9 km
119 Jesper Askov Silkeborg 58.00 10,6 km
120 Johanne Handberg Svendsen Nørresundby 53.12 5,3 km
121 Johannes Lindstrøm Christiansen Tranum 1.15.00 10,6 km
122 Karin Christoffersen Attrup ? ?
123 Lars Brønlund   1.50.00 15,9 km
124 Lars Rasmussen Klim 1.19.12 5,3 km
125 Leif T. Nielsen Beder 44.00 5,3 km
126 Merete Riise Madssen   1.09.00 10,6 km
127 Sebastien Le Louet Frankrig 53.18 10,6 km
128 Stinne Errboe Askov  Silkeborg 1.10.30 10,6 km
129 Tommy Christiansen Tranum 1.19.20 10,6 km
131 Ulrik Schade Tranum ? ?
132 Aase Marie Poulsen Møgelvold ? ?
133 Trine Troldborg Aabybro 1.14.00 10,6 km