Maraton

NAVN:

BY:

Nr.

Tid

Connie L. Sørensen

Viborg

801

4.12.46 Vinder

Mads Sangill

Storvorde

802

3.42.06 

Jesper Klysner

Farsø

803

 4.05.28

Jes Steiner-Kristensen

Farsø

804

 5.06.00

Carsten Jacobsen (Kakker)

Aalborg (Nr. 100)

806

4.39.45 

Karl Andersen

Jerslev

807

 4.17.06

Hans Schack

Klarup

808

DNS

Martin Olsen

Vodskov

809

DNS

Heine Søndergaard Andersen

Aalborg

810

 4.39.45

Povaldur Skuli Palsson

Aalborg

811

 4.39.45

Henrik Henriksen

Støvring

812

 4.39.45

Allan Saaby

Fjerritslev

813

 3.45.19

Flemming Leth

Biersted

814

 4.24.07

Lenette Ishøj

Nørresundby

815

 4.42.30

Poul Erik Kristensen

Aars

816

 5.15.15

Kim Meldgaard

Vadum

817

 3.56.36

Henrik Bruun

Aalborg

818

 3.39.51

Mette Pilgaard

Vadum

819

 4.46.00

Jesper Thomsen

Aalborg

820

 4.39.45

Jørgen Jakobsen

Farsø

821

 4.12.46

Teddy Dons

Nørresundby

822

 4.25.07

Morten Thye

Randers

823

 3.20.45 Vinder 

Konrad Bøknæs

Gjøl

824

DNS

Renè Thomassen

Viborg

825

 4.12.46

Poul Fastergaard

Aalborg

826

 4.39.45

Maria Hedegaard

Pandrup

827

 5.20.30

Kim Hansen Pelo

Svenstrup

828

 5.20.30

 

 

 

 

Halvmaraton

NAVN:

BY:

Nr.

Tid

Kristian Werner

Storvorde

401

1.28.19 Vinder 

Kirsten Jensen

Højbjerg

402

 2.32.32

Jan Jensen

Højbjerg

403

 2.34.24

Anne Mette Marinussen

Frederikshavn

404

 2.22.52

Jesper Marinussen

Frederikshavn

405

DNS

Lene Jensen

Aarhus

406

2 runder, 1.15.00

Charlotte Øllgaard

Vodskov

407

 2.29.22

Finn Andersen

Aalborg

408

 2.29.22

Leif T. Nielsen ½ M nr. 100

Beder

409

 2.32.32

Hanne Nymark

Viby J

410

 2.32.27

Kim Nymark

Viby J

411

 1.59.00

Renè H. Hyldgaard

Suldrup

412

 2.17.14

Kurt Nielsen

Hals

413

 2.22.52

Henriette Johannsen

Skødstrup

414

 2.16.00

Kim Nielsen

Pandrup

415

 2.28.11

Lars Kirkegaard

Aarhus C

416

 2.32.26

Randi Klysner

Farsø

417

 2.27.00

Amalie Hauge

Nr. Sundby

418

 2.02.00

Kirsten Mariegaard

Gandrup

419

 2.23.52

Fie Broberg

Aalborg

420

 2.27.17

Kristin Melau Manstrup

Nr. Sundby

421

 2.14.11

John Blanck

Aalborg

422

 2.38.00

Rikke Grimnitz

Vester Hornum

423

 2.36.03

Monica Jørgensen

Brønderslev

424

 2.37.14

Søren Klinsmann

Aalborg

425

 2.37.14

Morten Skjoldager

Aalborg

426

 1.57.00

Niels Nørgaard Thomsen

Tranum

427

 2.01.07

Ricco Bloch Kaptain

Nr. Sundby

428

 2.30.17

Jane Bloch Kaptain

Nr. Sundby

429

 2.40.00

 

 

Halvmaraton

NAVN:

BY:

Nr.

Tid

Britta Andersen

Jerslev

430

 2.34.34

Berit Møller Mortensen

Aalborg

431

 2.28.11

Niels Møller Mortensen

Aalborg

432

 2.28.11

Michael Skjødt Hansen

Gistrup

433

 1.56.00

Leo Mogensen

Dronninglund

434

 2.14.28

Bartosz Tuszewski

Vestbjerg

435

 1.33.00

Helle Jensen

Aabenraa

436

 2.13.42

Maria Sørensen

Aabybro

437

 2.37.14

Rikke Christiansen

Brønderslev

438

 2.36.30

Jette Pedersen

Tranum

439

 3.31.00

Michael Kristensen

Tranum

440

 3.31.00

Mette Nielsen

Nørager

441

 2.16.00

Karsten Jungersen

Biersted

442

 2.22.50

Renè Staal

Viborg

443

 1.43.43

Peter Dalgaard Nielsen

Tranum

444

DNF

Claus Rønø Pedersen

Aalborg

445

 2.00.43

Lone Ringgaard

Aalborg

446

 2.04.57

Susie Rasmussen

 

447

 2.37.14

Morten Johansen

Gandrup

448

 2.17.41

Pernille Holt

Aabybro

449

 1.59.00

Kirsten Rovs Hansen

Nørresundby

450

 2.37.14

Tina Rosenbæk

Aalborg

451

 1.58.00 Vinder

Tina Porsmose

Aalborg

452

 2.29.14

Søren Sørensen

Aalborg

453

 2.03.30

Vita Jakobsen

Aalborg

454

 2.37.14

Anders Poulsen

Suldrup

455

 2.13.47

Mette Brinck

Aarhus

456

 2.16.00

Brian Damgaard Sørensen

Aars

457

 DNF

Helle Norvin Ahlstrand

?

458

 2.37.14

 

 

 

 

Runder a’ 5,274 km

NAVN:

BY:

Nr.

Antal Runder/Tid

Mette Dons Nielsen

Viby J.

101

2R/1.27 

Lone Edeling

Hasselager

102

 2R/2.25.23

Camilla Ernstsen

Aarhus

103

 2R/1.16

Merete Spliid

Aarhus C

104

 2R/1.15

Lisbeth Begtrup

Aarhus N

105

 3R/1.54

Else Schneider

Aarhus N

106

 2R/1.28

Lone Hvorslev

Viby J

107

 3R/1.41

Mette Nørgaard Thomsen

Tranum

108

 1R/1.01

Grethe Olsen

Viby J.

109

 2R/1.28

Arnold Mac Hansen

Viby J.

110

 ?

Jytte Kristensen

Tranum

111

 ½M/3.31

Erik Mose Kristensen

Tranum

112

 1R/1.19

Nicolai Dalgaard Pedersen

Tranum

113

 2R/1.43

Camilla Pedersen

Tranum

114

 2R/1.43

Gitte Schneider

Aarhus C

115

 2R/1.25

Søren Brøndsted

Viby J.

116

 3R/1.50

Mikkel Andersen

Aalborg

117

 ?

Kirsten Hosbond Petersen

Gatten

118

 3R/1.40.00

Henrik Petersen

Gatten

119

 2R/1.16.00

Klaus D. Jensen

Svinkløv

120

DNS

Bertram Nørgaard Thomsen

Tranum

131

 1R/34.37

Anton Nørgaard Thomsen

Tranum

132

 1R/1.02.00

Sigurd Nørgaard Thomsen

Tranum

133

 1R/57.50

Dianne Herene Lausten

Tranum

134

 1R/1.06.00

Inger Christiansen

Tranum

135

 1R/1.12.00

Jeppe Christiansen

Tranum

136

 1R/1.14.30

Johannes Christiansen

Tranum

137

 1R/34.37

Aase Marie Poulsen

Tranum

138

 1R/41.00

Eva Andersen

Tranum

139

 1R/43.06

Hanne Schade

Tranum

140

 1R/42.00

Marianne Hansen Borch

Hadsund

141

 1R/35.00

Peter Jørgensen

?

142

 DNS

Preben Tougaard

Viborg  

143

 1R/23.53

Tina Staal

Viborg

144

 1R/1.05.00

Lucas Staal

Viborg

145

 1R/30.44

Magnus Staal

Viborg

146

 1R/30.44

Amalie Staal

Viborg

147

 1R/1.05.00

Rikke Lange

Hobro

148

 1R/1.04.00

Michael Lange

Hobro

149

 1R/1.04.00